TECHNOLOGIA


Dot Therapy (terapia punktowa)
z zastosowaniem D-Pulse

Skuteczność zabiegu MonaLisa Touch™, trwałe efekty oraz wyjątkowe korzyści gwarantuje połączenie DOT Therapy (terapii punktowej) z D-Pulse.

Bezpieczeństwo.

W trakcie DOT Therapy energia lasera rozlokowana jest miejscowo na ściankach pochwy w postaci punktów wielkości 200 mikronów. Laser działa jedynie na kilka procent tkanki waginy, co w istotny sposób wpływa na proces regenegacji.

Minimalna inwazyjność.

Specyficzna struktura D-Pulse umożliwia właściwą penetrację tkanki łącznej przez energię lasera CO2. Jak pokazuje zdjęcie histologiczne po lewej stronie, penetracja następuje poza nabłonkiem, w celu aktywacji regeneracji i nie stanowi ryzyka dla sąsiadujących tkanek i organów.

Bezbolesność.

Zabieg MonaLisa Touch™ jest zupełnie bezbolesny wewnątrz pochwy i dobrze tolerowany przez srom. Właściwości skanujące systemu DEKA HiScan V2LR zapewniają bardzo szybki przebieg zabiegu na tkance pochwy. Uzyskanie prawidłowej i głębokiej stymulacji zajmuje zaledwie kilka minut.

Unikalność.

SmarXide2 jest pierwszym i jedynym systemem laserowym przeznaczonym do redukcji atrofii i poprawy elastyczności pochwy. MonaLisa Touch™ jest zastrzeżoną marką firmy DEKA.

Skuteczność.

MonaLisa Touch™ to jedyna procedura potwierdzona nie tylko badaniami klinicznymi, lecz również histologicznymi i ultrasonograficznymi. Tkanka pochwy regenerowana jest dzięki głębokiej stymulacji osiągniętej poprzez unikalne połączenie specyficznej wiązki lasera CO2, struktury D-Pulse oraz odpowiedniego nasilenia emisji.

Impuls D: doskonały impuls do V2LR

DEKA stworzyła system SmartXide2 V2LR przeznaczony do zabiegów MonaLisa Touch™. Dostarcza on energię o specyficznym pulsie, wykorzystywany wcześniej w terapiach dermatologicznych ale dostosowany do specyfiki błony śluzowej pochwy. Puls ten, o kształcie przeznaczonych specjalnie do zabiegów MonaLisa Touch™ nazwano D-Pulse (DEKA-Pulse).

Impuls D składa się z:

  • części wstępnej, o stałej, wysokiej mocy szczytowej – do szybkiej sztucznej ablacji nabłonka atroficznej błony śluzowej charakteryzującej się niską zawartości wody;
  • drugiej, zmiennej części o niskiej mocy szczytowej i dłuższym czasie emisji, pozwalającej energii cieplnej lasera na głęboką penetrację, stymulującej syntezę nowego kolagenu oraz elementów istoty podstawowej macierzy.

Zabieg przynosi zaskakujące rezultaty polegające na wzmocnieniu struktury pochwy w celu przywrócenia trofizmu i pełnej sprawności struktur podtrzymujących ścianki pochwy.


Wykresy pokazują procent redukcji głównych symptomów atrofii pochwy i nietrzymania moczu po 3 sesjach MonaLisa Touch™. Badania przeprowadzono w departamencie Ginekologii, w szpitalu San Raffaele u pacjentek z objawami atrofii moczowopłciowej (wyniki badań dzięki uprzejmości S. Savatore, M.D, – IRCCS San Raffaele Hospital. Milan, Italy).

Terapia Dot:
pełna regeneracja tkanki

Wprowadzenie technologii lasera frakcyjnego CO2 przez firmę DEKA stało się bodźcem do rozwoju metod leczenia błony śluzowej pochwy. Dzięki skuteczności impulsu D, terapia DOT ulepsza i zastępuje także najpopularniejsze techniki leczenia rozluźnienia pochwy.

„Rozluźnienie pochwy” odnosi się zazwyczaj do zwiększenia jej średnicy. Zjawisko to jest spowodowane naturalnymi, choć traumatycznymi wydarzeniami, takimi jak poród lub naturalnymi procesami starzenia. Terapia DOT umożliwia leczenie przypadków, w których rozluźnienie spowodowane jest spadkiem naprężenia błony śluzowej.

Laser wprowadzany jest do pochwy za pomocą specjalnej końcówki systemu skanującego HiScan V2LR. Oddziałuje on bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy, modelując ją, tonizując i stymulując regenerację tkanki i kolagenu.

Jak pokazują ostatnie badania, laser MonaLisa Touch™ jest bardzo skuteczny w leczeniu jednego z najbardziej wstydliwych problemów, dotykających kobiet w okresie menopauzy, którym jest nietrzymanie moczu. Korzystna stymulacja tkanki waginy poprzez działanie lasera DEKA-Pulse CO2, przywraca prawidłowe funkcjonowanie struktur układu moczowo-płciowego. Przywraca prawidłowe trzymanie moczu wpływając niezwykle pozytywnie na jakość życia zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Monalisa Touch™:
końcówki dopasowane do potrzeb zabiegu

MonaLisa Touch™ wymaga specjalnego systemu skanującego w celu dostarczenia do śluzówki pochwy energii lasera frakcyjnego. Końcówka zabiegowa dobierana jest w zależności od specyficznych potrzeb pacjenta:

  • Końcówki wewnętrzne 360⁰ i 90⁰ do zabiegów w pochwie, stosowane do leczenie atrofii pochwy i nietrzymania moczu.
  • Końcówka zewnętrzna do zabiegów przeprowadzanych w obrębie pochwy i odbytu.

V2LR - operacje poprawiające wygląd estetyczny
i funkcjonalność pochwy oraz sromu

Zabiegi labioplastyki wykonywane laserem SmarXide2 V2LR są bezpieczniejsze i oferują lepsze efekty niż te przeprowadzone skalpelem. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Badanie histologiczne Monalisa Touch™

Preparat histologiczny błony śluzowej pochwy barwiony hematoksyliną i eozyną (H&E). A): błona śluzowa pochwy w stanie podstawowym. (B): Błona śluzowa pochwy tej samej pacjentki w miesiąc po zabiegu MonaLisa Touch™. Można zaobserwować wyraźny tropizm komórek nabłonka (wynikający z jego zagęszczenia) oraz znaczne nagromadzenie glikogenu z najgłębszej części warstwy pośredniej. Dzięki uprzejmości: Prof. A. Calligaro, Uniwersytet w Pawii.