Odzyskaj radość
z życia seksualnego


Wygląd zewnętrznych narządów intymnych jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Wszelkie zmiany ich estetyki to problem, który ma kolosalny wpływ na samoocenę kobiety, jej otwartość na relacje intymne i życie seksualne. Utrudnia również niektóre codzienne czynności. Dlatego też coraz istotniejszą pozycję w ginekologii estetycznej zajmuje rekonstrukcja korekcyjna waginy.


PROBLEM

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Deformacja oraz asymetria warg sromowych są często wynikiem porodów drogami natury, a przerost (hipertrofia) wynikiem predyspozycji genetycznych lub nadmiernego przyrostu masy ciała.


ROZWIĄZANIE

Korekcja tych defektów, w zależności od rodzaju problemu lub stopnia jego zaawansowania, możliwa jest dzięki chirurgicznym lub nieinwazyjnym procedurom wykonywanym laserem MonaLisa Touch™. Zabiegom tym poddają się zarówno kobiety bardzo młode jak i dojrzałe. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety. Rehabilitacja po zabiegu i powrót do pełnej sprawności (również seksualnej) trwają od 7 dni do miesiąca.


PRZEBIEG ZABIEGU

W przypadku wyciągnięcia warg sromowych typu I i II, będącego wynikiem utraty jędrności skóry, stosuje się zabieg nieinwazyjny przy wykorzystaniu końcówki skanującej, która działa na obszar zabiegowy skracając włókna kolagenowe oraz prowokując produkcję nowego kolagenu i elastyny. W efekcie dochodzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Procedura przebiega identycznie jak np. w przypadku leczenia problemu nietrzymania moczu.

W przypadku korekcji warg sromowych działanie laserem odbywa się na zewnątrz pochwy, bezpośrednio na wargach. Laser w kontrolowany sposób uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, efektem czego jest lifting warg sromowych uzyskany dzięki ujędrnieniu i poprawie struktury skóry, jak również przywrócenie jaśniejszego fototypu skóry.


EFEKTY

Dzięki zabiegowi labioplastyki MonaLisa Touch™ kobieta uzyskuje estetyczny wygląd zewnętrznych narządów intymnych oraz odzyskuje pewność siebie i radość z życia seksualnego. Podstawowe efekty zabiegu to przede wszystkim:


  • Odbudowa błony śluzowej.
  • Lepsze nawilżenie pochwy.
  • Zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy.
  • Redukcja nietrzymania moczu.
  • Korekcja warg sromowych: odmłodzenie, lifting, wybielenie.